Koszulki dla wierzących

Koszulki dla wierzących

W obecnych czasach strój stał się swego rodzaju sztandarem wyznawanych wartości. Rzecz jasna zawsze istniała jakaś zależność pomiędzy modą, a ideami. Niemniej XXI wiek to tygiel światopoglądów oraz duża rewia mody „zaangażowanej”. Nie odwrotnie stało się w wypadku religii. Na zachodzie narodziła się idea koszulki dla wierzących. Czy w Polsce ma to okazję się zakorzenić?
Odzież chrześcijańska sklep oblegająca
Różne jest nastawienie do religii chrześcijańskiej pośród wiernych. Wielu hołduje tradycyjnej, czasami dość wyniosłej ikonografii. Istnieją również style dosyć spontaniczne, często powiązane z młodzieżą. Sama idea koszulki dla wierzących zapisuje się raczej w ten drugi kierunek, pochodzi wszak z zachodu. Pokazywanie swojej przynależności religijnej poprzez noszenie ubrania jest dalsze niż nadruki cyfrowe, pomimo to sposób ten jest relatywnie młody. Jednym z jego przypadków może być amerykańska akcja „I’m second”, promująca Boga na pierwszym miejscu w ludzkim życiu. Jak widać, wiele z tychże rodzajów odzieży chrześcijańskiej miało raczej luźny, mało tradycyjny styl. Jednak znajdą się również ubrania z cytatami, replikami obrazów oraz odpowiednimi sentencjami. Koszulki dla wierzących występują obecnie w rozmaitych formach, wystarczy poszukać.
Czy kierunek ten przyjmie się w Polsce? Cóż, to dobre pytanie. Najpewniej pozostanie pochłonięty poprzez naszą kulturę oraz zmodyfikowany w nieco bardziej swojskiego, co miało już miejsce niedawnymi czasy. Pozostaje tylko obserwować dalszy postęp trendu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 17.03.2023 18:57:48)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.